F1 - Australia / razlika izmedju LFS-a i pravog auto sporta

Auto-moto utrke i ostalo vezano za automobilizam

Moderatori/ceCOLON nEvil, trucky

Pravila foruma
N I K I
Prijatelj
PostoviCOLON 902
Pridružen/aCOLON 19.09.2006, 13:15
LFS automobilCOLON XF GTi (XFG)
LFS stazaCOLON Blackwood GP (BL1)
LokacijaCOLON BRCKO DC
CONTACTCOLON

F1 - Australia / razlika izmedju LFS-a i pravog auto sporta

Post Postao/la N I K I » 18.03.2007, 17:55

Eto gledajuci danas Formulu 1, razmisljajuci o svojoj proslosti u LFS-u dosao sam do nekih zakljucaka. Netko bi rekao da je Kimi samo vozio i da mu je bilo uzasno dosadno, no ja vjerujem da nije. Iako on nije imao dvoboja on je pobijedio i njega boli briga sto se on nije borio. No i bez dvoboja mu je bilo zanimljivo, jer je morao misliti na gomilu stvari. Gume, strategija, konstantnost, razlika izmedju njegovog auta i drugih, start utrke, pretjecanje zaostalih vozaca, ulasci u box i vjerojatno ima toga jos. Nikada mi nije bilo jasno zasto se te formule vuku 2 sekunde sporije na startu, i kako vozaci voze stalno ista vremena. Vjezbajuci za ovu sada utrku skontao sam neke stvari. Razlika izmedju guma je ogromna. Tvrde gume su mnogo sporije, auto je mnogo sporiji na startu. Vozeci nasu ligu, OLFSL i vjezbajuci za OPS i ja sam polako uhvatio tu neku konstantnost i shvatio da to nije ne moguce. Takodjer su auta mnogo sporija u utrci zato sto se gume stede, jednostavno se ne smije cuti skripanje guma u utrci, dok se na qualy to radi. Gledajuci ove novake H. Kovalainen i L. Hamelton, vidi se kako im fali iskustva u dugim utrkama, samo sekunda dekoncentracije je dovoljna da se izgubi nesto sto se gladilo desetcima krugova. Gledajuci sudar D. Coltharda i A. Wurz shvatio sam da koliko je pretjecanje opasno. Jednostavno se mora razmisljeti o drugim vozacima, Colthard je odjednom izletio i naravno da ga Wurz nije vidio na vrijeme, jer je se on koncentrirao na prolazak kroz zavoj kad odjednom Colthard leti preko njega. Kad se pretjece mora se izaci iz zavjetrine prije kocenja! I nebitno da li ste na unutarnjoj ili vanjskoj, tko ima nos ispred ima poziciju u zavoju! Jednostavno je nevjerojatno koliko je LFS realan, da imam onaj simulatnor G sila, mislim da bi bio gotova realnost. U LFS-u samo nemamo model kocnica, ali S3 ce i to vjerojatno rijesiti. I na utrkama od oko sat vremena ili preko, jednostavno se ne moze igrati na srecu, mora se paziti koliko se riskira... btw. vjerujem da su naredili L. Hameltonu da pusti F. Alonsa kroz bokseve, jer je Alonso morao pretjecati zaostale vozace, a Hamelton je imao cistu stazu. Alosno je ostao 2 kruga i napravio vjerojatno vise od 3 sekunde prednosti, a imao je 1 sekund zaostatak.
U ovoj utrci nismo imali prilike vidjeti, ali sjecam se Imole jedne godine kad je Schumacher bio na repu Alonsu sigurno nekih 15 krugova i nije ga pretekao iako je imao krugove 0,2 brze. Naime tolika prednost nije dovoljna, jednostavno da nekog preteknete morate biti barem pola sekunde brzi po krugu ili onaj ispred mora napraviti poglesku. Takodjer sam shavtio i tu razliku izmedju 1. i 2. vozaca. Odlaskom Alonsa iz Renaulta Fishicheli se otvorila prilika, ali on jednostavno je sporiji vozac, nema dovoljno talenta da bude brz. Btw. mislio sam da je Massa totalni antitalent i da ce ga Raikkonen pregazit. Jer je Schumacher bio puno brzi od Masse. No Massa je na treninzima bio jednak s Raikkonenom, sto samo pokazuje koliki je alien bio Schumacher. Bit ce interesantno pratiti Massu ovu sezonu. Inace Ferrari mi i dalje ostaje najdrazi. Takodjer moram reci da mi nikad nije bilo jasno kako se vozaci tako izvjezbaju u samo 1 vikendu za autrku, a upravo sam to ja sada uradio. Ja za ovu OPS utrku nisam vjezbao prije petka, to je slucajno ispalo. Odlucio sam da cu se izvjezbati koliko god mogu i to sam i ucinio. Nisam ni 1 utrku odvozio na nekom drugom combu, to je jako vazno. I eto u 3 dana sam odvozio preko 200 krugova on-line, i jos sa off-line treningom i nekolicinom krugova sa XFR to je vjerojatno nekih tristotinjak krugova. Tako da se moze uvjezbati combo za 3 dana, ako se hoce.

Eto nadam se odlicnoj trci veceras. Vjerojatno cu manje riskirati nego prosli puta, sjecam se da sam izgubio sve pozicije na startu i jos kasnije sma imao spin, to je vjerojatno nekih 20 sekundi izgubljenih, bolje da sam malo pazio i izgubio 5 sekundi u utrci, nego 20 sekundi na 2 pogleske.

Sorry ako sam vas zagnjavio svojim postom...
hardcoresimracer.blogspot.com

kresho_1
[CROtm]Moderator
PostoviCOLON 342
Pridružen/aCOLON 19.09.2006, 16:19
CONTACTCOLON

Post Postao/la kresho_1 » 18.03.2007, 18:06

Eto nadam se odlicnoj trci veceras. Vjerojatno cu manje riskirati nego prosli puta, sjecam se da sam izgubio sve pozicije na startu i jos kasnije sma imao spin, to je vjerojatno nekih 20 sekundi izgubljenih, bolje da sam malo pazio i izgubio 5 sekundi u utrci, nego 20 sekundi na 2 pogleske.

konacno si se opametio...sretno na trci
slika

jopi_1
[CROtm]Član
PostoviCOLON 1147
Pridružen/aCOLON 05.12.2006, 16:11
LFSWorld nickCOLON jopi_1
LFS nickCOLON CROtm jopi
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON UFR
LFS stazaCOLON South city
Oznake na tablicamaCOLON Croatia
LokacijaCOLON Đakovo
LokacijaCOLON Đakovo
CONTACTCOLON

Post Postao/la jopi_1 » 18.03.2007, 20:01

dobro si primjetio niki svaka cast
slika
slika

trucky
[CROtm]Moderator
PostoviCOLON 1291
Pridružen/aCOLON 19.09.2006, 13:11
LFSWorld nickCOLON trucky
LFS nickCOLON [CROtm]trucky
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON XRG
LFS stazaCOLON BL/SO
Oznake na tablicamaCOLON 2pink4U?
LokacijaCOLON Rijeka
LokacijaCOLON Rijeka
CONTACTCOLON

Post Postao/la trucky » 18.03.2007, 22:32

Sto se tice sudara Colthard-a i Wurz-a mislim da je tu bio faktor srece veci nego ikada...

Ako ste dobro pogledali onaj drugi kut gledanja... ajme meni ja sam se sledio........

Pogreska se svakom dogodi u 2h moras napravit nekoliko gresaka ali one su tu najcesce pri pretjecanju jer je tada najveci adrenalin i onda se ili napravi super stvar ili katastrofalno fula...

Da nastavim ono gore.........Colthard je doslovno presao sa kotacem preko volana Wurz-a ali doslovno ga je zgazio i da je Wurz ostavio ruke na volanu danas bi bio u bonici sa slomljenim i zdrobljenim svim prstima a kad pogledam... pa prosao mu je 30 cm od kacige sta bi bilo da mu je kotacem pokupio glavu??? izgledalo bi jako zanimljivo glava u kacigi a kaciga na pjesku??? mislim to zvuci pre brutalno ali to bi se dogodilo da se formula odbila 30 cm blize odnosno da je Wurz takao gas... A cisto za informaciju jedan kotac od formule tezi od prilike 20 kg pa sad ti vidi da te 20 kg pokupi sa brzinom od 200 km/h u kacigu :?: zgodno bi ti bilo
slika [CRO™]trucky

jopi_1
[CROtm]Član
PostoviCOLON 1147
Pridružen/aCOLON 05.12.2006, 16:11
LFSWorld nickCOLON jopi_1
LFS nickCOLON CROtm jopi
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON UFR
LFS stazaCOLON South city
Oznake na tablicamaCOLON Croatia
LokacijaCOLON Đakovo
LokacijaCOLON Đakovo
CONTACTCOLON

Post Postao/la jopi_1 » 18.03.2007, 22:47

jako zgodno mos ici kopat grob
slika
slika

N I K I
Prijatelj
PostoviCOLON 902
LokacijaCOLON BRCKO DC
CONTACTCOLON

Post Postao/la N I K I » 19.03.2007, 00:17

A sreca... Inace ja mnogo vise volim touring utrke od Forumula, jer je dozvoljen blagi kontakt. Kad gledam DTM ili BTCC bas je uzbudljivo kad se slucajno dodirnu auta, i usput imaju kabine tako da se ne moze nitko pokupiti kotacem po glavi...

trucky
[CROtm]Moderator
PostoviCOLON 1291
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON XRG
LFS stazaCOLON BL/SO
LokacijaCOLON Rijeka
LokacijaCOLON Rijeka
CONTACTCOLON

Post Postao/la trucky » 19.03.2007, 18:01

jopi_1 je napisao/laCOLONjako zgodno mos ici kopat grob
mislim da bi ti drugi kopali grob u tom slucaju... :lol:
slika [CRO™]trucky

sigor1976
[CROtm]Stariji član
PostoviCOLON 704
Pridružen/aCOLON 07.12.2006, 17:02
CONTACTCOLON

Post Postao/la sigor1976 » 20.03.2007, 00:46

Ja bi malo prokomentirao Alonsov prolazak kroz boks Hamiltona, ja sam malo obracao paznju kada je Hamilton bio u boksu i tip sa cijevi izvuce cijev i od tog trenutka pa do dizanja lizalice proslo je nekih 2,5 do 3 sec, mislim da je to bilo sasvim dovoljno sa se Alonso probije na 2. mjesto.

Inace sam takve stvari jako jako mrzio kod ferarija i zbog toga a i zbog Shumije nisam volio Ferari, jer Sumi je bio car u ponizavanju svojeg suvozaca da nije imao takvu poziciju u timu nebi pola toga napravio.

Kao sto mozete zakljuciti nisam ljubitelj Sumija, dapace ja sam navijao za bilo koga drugog ko moze njega pobjediti, na moju zalost cekao sam dugih 5 god da se to desi i onda je dosao Alonso, hvala nebesima na tome.

Mladen
[CROtm]Osnivač
PostoviCOLON 1871
Pridružen/aCOLON 19.09.2006, 10:58
LokacijaCOLON Osijek
CONTACTCOLON

Post Postao/la Mladen » 20.03.2007, 11:03

Ja ne volim ni Alonsa previse... Arogantan je ko i shumi.. Navijao sam za Kimija i McLaren.. Kimi je cak mozda i bolji vozac od Alonsa al uvijek je imao problema s bolidom... Vjerojatno je dijelom to i njegva krivica jer je forsirao, al kak bi inace stigao tada najaci renault? Zao mi je sto je otisao iz McLarena jer mi je to najdrazi team i bio sam u nedoumici navijati z a McLaren ili Kimija... Da nije Alonsa ostao bih pri McLarenu.. Nisam gleado trku al po poziciji Hamiltona bih rekao da ce taj bit opak... Ferrari ne volim al vjerojatno cu nastavit navijat za Kimija... razmisljam da predjem na Kubicu.. Taj ce isto za par god bit u borbi za prvaka...

Crossfire
Forum Gost
PostoviCOLON 9
Pridružen/aCOLON 19.09.2006, 19:00
CONTACTCOLON

Post Postao/la Crossfire » 23.03.2007, 22:44

Mladen je napisao/laCOLONJa ne volim ni Alonsa previse... Arogantan je ko i shumi..
Istina. Dok je još vozio u Minardiju nije ga bilo ni za čuti a sad se jednostavno razbahatio... bar ja tak mislim

trucky
[CROtm]Moderator
PostoviCOLON 1291
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON XRG
LFS stazaCOLON BL/SO
LokacijaCOLON Rijeka
LokacijaCOLON Rijeka
CONTACTCOLON

Post Postao/la trucky » 23.03.2007, 23:33

Crossfire je napisao/laCOLON
Mladen je napisao/laCOLONJa ne volim ni Alonsa previse... Arogantan je ko i shumi..
Istina. Dok je joÅ¡ vozio u Minardiju nije ga bilo ni za čuti a sad se jednostavno razbahatio... bar ja tak mislim

:lol: :lol: :lol: - nije vozio u minardiju... :lol: :lol: :lol:
slika [CRO™]trucky

N I K I
Prijatelj
PostoviCOLON 902
LokacijaCOLON BRCKO DC
CONTACTCOLON

Post Postao/la N I K I » 24.03.2007, 01:59

trucky je napisao/laCOLON
Istina. Dok je joÅ¡ vozio u Minardiju nije ga bilo ni za čuti a sad se jednostavno razbahatio... bar ja tak mislim

:shock: pa vozio je svoju 1. sezonu u MINARDI-ju :!:

trucky
[CROtm]Moderator
PostoviCOLON 1291
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON XRG
LFS stazaCOLON BL/SO
LokacijaCOLON Rijeka
LokacijaCOLON Rijeka
CONTACTCOLON

Post Postao/la trucky » 24.03.2007, 02:22

N I K I je napisao/laCOLON

Pardon moja greska, sje.. sam se i to gadno... :? :?
slika [CRO™]trucky

N I K I
Prijatelj
PostoviCOLON 902
LokacijaCOLON BRCKO DC
CONTACTCOLON

Post Postao/la N I K I » 24.03.2007, 03:48

Da bas jesi, a pogledaj kolio ovih quote, mislim da je ovo rekord!

trucky
[CROtm]Moderator
PostoviCOLON 1291
LFS timCOLON CROtm
LFS automobilCOLON XRG
LFS stazaCOLON BL/SO
LokacijaCOLON Rijeka
LokacijaCOLON Rijeka
CONTACTCOLON

Post Postao/la trucky » 24.03.2007, 13:47

Da bas jesi, a pogledaj kolio ovih quote, mislim da je ovo rekord!
sjebao sam se jer sam mislio da je vozio sa Verstapenom u tadasnjem [erolsu] neznam kako se pise

(sada je rekord :) )
slika [CRO™]trucky

BUTTON_POST_REPLY

Natrag na

Trenutno korisnika/ca: 1 i 0 gostiju.